A legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében weboldalunk cookie-kat használ. Amennyiben továbblépsz, azzal elfogadod az arra vonatkozó szabályzatunkat.
Sokan kérdezik tőlem, hogy miért működik, miért hatékony, ha a coaching üléseket kivisszük a szabadba, sétálunk közben? Azonkívül, hogy én magam kifejezetten rajongok ezért a módszerért, Neked miért lehet jó?
Általában olyan problémával keresel meg, ami hosszabb-rövidebb ideje foglalkoztat, gátol valamiben. Vagy egyszerűen csak nehéz elindulni egy ismeretlen úton. Ez önmagában okozhat egy feszültséget benned. A séta felszabadulást hoz, hiszen nem egy zárt térbe, mások által berendezett környezetbe hozod a problémádat. A tág tér, az időkorlát-nélküliség hagyja, hogy kibontakozz, elidőzz, lazább, nyitottabb legyél. Egészen máshogy beszélgetünk, ha nem te kopogsz be hozzám, hanem én lépek melléd, a kísérés fizikai formában is megnyilvánul. A test, a mozdulat és a tempó is jelentőséget kapnak ebben a helyzetben.
A módszer nem új. Már Szókratész is beszélgetve, sétálva tanított, segítette tanítványait a saját felismeréseik, igazságaik felfedezésében.
Joggal vetődhet fel benned, hogy milyen szuper beszélgetések születnek egy-egy baráti vagy családi séta alkalmával is! Ez így igaz, ilyenkor felszabadultabb diskurzusok jönnek létre a közeli ismerősökkel is. Miért kellene mégis egy idegenhez fordulnod? A hozzád közelállók általában meghallgatják, ahogy ventillálsz, jó esetben együttérzésükről biztosítanak, a filozofikusabb partnereid akár véleményt ütköztetnek vagy tanácsot adnak neked. A legritkább esetben vezetnek el önmagadhoz egy olyan úton, amit a saját felismeréseid köveznek ki. Egész egyszerűen azért, mert egy baráti beszélgetésnek nem ez a célja, nincsenek tudatos eszközei.
Séta közben a környezeti hatások is remek tapasztalást nyújthatnak. Nem csak napsütésben tudunk andalogva beszélgetni. Volt például olyan kliensem, akivel esőben, szélben sétáltunk. Hiába ajánlottam fel esőnapot, vagy egy behúzódást védett helyre, valahogy a helyzet, a téma megkívánta ezt a fajta megküzdést is az elemekkel. A körülmények – mint ahogy az életedben zajló helyzetekben is – csupán kísérnek téged, megzavarnak vagy éppen támogatnak. Rajtad áll, hogy hagyod-e. A döntéseid, a céljaid benned kell, hogy megszülessenek, a saját erőforrásaid felhasználásával.
Hány helyzetben okoltad már a körülményeket a nehéz helyzeteidért, érzéseidért? Miért ne használnád azokat a körülményeket, amelyek támogatnak a fejlődésben, a szabadságban?
A séta például ilyen…Próbáld ki!
A legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében weboldalunk cookie-kat használ. Amennyiben továbblépsz, azzal elfogadod az arra vonatkozó szabályzatunkat.