A legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében weboldalunk cookie-kat használ. Amennyiben továbblépsz, azzal elfogadod az arra vonatkozó szabályzatunkat.
Bármely művészeti alkotás (film, könyv, zene, kép) alkalmas arra, hogy fejlesszük az önismeretünket és más szemszögbe helyezzük a gondolkodásunkat, felelevenítsünk olyan meghatározó eseményeket az életünkből, amelyek akár megváltoztattak mindent.
Friss élmény bennem az Oppenheimer című film.
Vitathatatlan az elképesztő művészi teljesítmény, élmény, amit a film nyújt. A dilemmák, az örlődés "arcbatolàsa" erős érzelmi cunamit okozhat a nézőben. Bennem mindenképpen okozott… Ez ihletett arra, hogy egy pillanatra felvillantsam azt a lehetőséget, amelyet a művészet kínál az önismereti munkában. Én gyakorta használok művészeti alkotásokat a munka során, ha kíváncsi vagy, gyere próbáld ki, hova lehet jutni egy-egy ilyen folyamattal.
Nézzük azokat az érzéseket, belső vívódásokat, amelyeket felfedezünk a filmben. Ebben az esetben teljesen indifferens, hogy mi a tárgya a dilemmának. Maga a helyzet, amivel dolgozni lehet. Állj meg egy pillanatra, és tedd fel ezeket a kérdéseket magadnak! Járd körbe azokat a témákat, amelyek megérintettek a film nézése közben. Ilyenek például: Felelősség, morális dilemma, következmények, múlt-jelen szétválasztása (a filmben: fekete-fehér), játszmák, karizma, sebezhetőség, tehetség, óvatlanság, visszafordíthatatlan folyamatok….
Hogyan dolgozz vele?
Tudatosítsd azokat az érzéseket, amelyeket egy-egy dilemma, vívódás kelt benned! Azokat, amelyek akár a sajátjaid is lehetnének vagy a lehető legtávolabb állnak Tőled! Figyeld meg, hogy vannak-e olyanok, amelyek még napok múlva is dolgoznak Benned!
Akár hiszed, akár nem…
A felkutatott érzések egy-egy coaching folyamat során napokig "dolgoznak", segítenek a nézőpontváltásban, erőforrásként funkcionálnak, céljaid szolgálatába állnak vagy akár fejlesztendő területeket mutatnak.
5 kérdés, amit a film kapcsán feltehetsz magadnak:
1. Mi volt életed legnagyobb morális dilemmája? Hogyan "végződött"?
2. A döntéseid során milyen szerepük van a következményeknek?
3. Emlékszel olyan élethelyzetre, amikor egy döntés érdekében eltávolodtál a saját erkölcsi normáidtól?
4. Mennyire befolyásol mások véleménye a döntéseidben? Ha igen, kié?
5. A hierarchikus viszonyok hogyan befolyásolják a véleményed, döntéseid? Láttatod, hallatod, vállalod?
Mindenképp arra biztatlak, hogy járj nyitott szemmel! Minden felhasználható arra, hogy jobban megismerd magad, és más megvilágításban lásd az érzéseidet.
Ne tartsd magadban, lehet ez a mai munkahelyi kávézás vagy akár az esti családi vacsora témája, beszélgess! Ismerd meg magad és hagyd, hogy megismerjenek a szeretteid!
A kérdések végtelenek, merd feltenni őket magadnak! Alkoss újakat! Légy hálás a művészetnek, hogy ezernyi tükröt kínál fel Neked! Légy bátor szembenézni magaddal!
A legjobb felhasználói élmény nyújtása érdekében weboldalunk cookie-kat használ. Amennyiben továbblépsz, azzal elfogadod az arra vonatkozó szabályzatunkat.